KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14797044
nr 1479 7044
Bertil Gadö
(f. 1916), Sverige
Träsnitt, "fisk", Provtryck. Signerad. Bildmått: 16x25 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Karl Bertil Gadö, svensk målare, grafiker, skulptör född 1916 i Malmö.
Utrop:
500 kr
måndag 18 juli 2022
kl 20:41:36
Bertil Gadö
Läs mer om Bertil Gadö